webshop.jpgAz internetes áruház készíttetésének útjában elsősorban az anyagiak állnak - amit a csalók ki is használnak - derül ki a webaruhazkeszites-web.hu oldal friss kutatásából.


Bár egyre népszerűbb az online kereskedelem, és szakértők szerint az elkövetkezendő években további növekedés várható, mégis a kis- és középvállalkozások csupán egyhatoda rendelkezik jelenleg webshoppal. Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkárának elmondása szerint a piac bővülésével a webáruházak száma is jelentősen megnőtt.

A vállalkozások online kereskedelmének útjában elsősorban az anyagiak állnak; keveseknek van elegendő forrása egy profi webáruház elkészítéséhez. A csalók pedig ezt ki is használják. Egyre gyakoribbak az ingyenes webáruház- vagy weblapkészítést hirdető cégek, azonban az ügyfelek számára sokszor csak utólag derül ki, hogy az ingyenes néha nagyon is drága.

Sok pórul járt webáruház-tulajdonos arról panaszkodik, hogy a vállalkozó ugyan valóban elkészítette a honlapot, de az nem felelt meg az elvárásaiknak, és nem is lehetett módosíttatni, mert az illető nem volt elérhető; de előfordul olyan is, hogy az árúház megfelelő volt, de a tulajdonos nem kapott elérhetőséget a szerkesztéséhez, a készítő viszont nem töltötte fel rendszeresen új tartalmat.

Szintén gyakori eset, hogy a webfejlesztő a honlapot valóban ingyen készíti el, de a karbantartásáért vagyonokat kér. Az is előfordul, hogy az üzemeltetési díj nem magas, viszont semmilyen segítséget nem kap az ügyfél az oldal szerkesztéséhez, ugyanis a webmester telefonon nem elérhető, e-mailekre pedig nem válaszol. Ha pedig valóban minden ingyen van, a fejlesztő általában teletűzdeli reklámokkal a weboldalt.

Az olcsó webáruházak általában kevesebb funkcióval rendelkeznek, például korlátozott a tárhely, a termékkategóriák vagy a feltölthető termékek száma. Más esetben pedig mindössze egy ingyenes sablont töltenek fel az adatokkal, és ötször annyit kérnek érte, mint az elfogadható lenne. Bár egyre több vállalkozót csapnak be az ügyfeleket megtévesztő webmesterek, mégis töretlen az érdeklődés az öt-tízezer forintért vagy akár ingyen hozzáférhető webshopok iránt: a Google statisztikái szerint havonta ezerháromszázan keresnek rá a „webáruház ingyen” kifejezésre.

A bejegyzés trackback címe:

https://minuszos.blog.hu/api/trackback/id/tr775495627

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása